INFRASTRUKTURA = ZAPLECZE

OK. Mamy już ludzi. Załóżmy, że mamy miejsce do tworzenia. Pozostaje infrastruktura. Teraz Pracownię trzeba zaopatrzyć w narzędzia pomocne w realizacji projektów i zorganizować stanowiska w taki sposób, aby jasne stało się jak to wszystko działa.

Tokarki, frezarki, wiertarki, szlifierki, piły, spawarki, maszyny do szycia, piec do ceramiki, plotery, drukarki, drukarki 3D, lutownice, sztalugi, stoły robocze, komputery… te i inne narzędzia będą zakupione ze wspólnej kasy – Skarbca Pracowni.

Planujemy składać się na sprzęt niezbędny do realizacji naszych projektów. Sprzęt ten po zakończeniu projektu zostanie w naszej placówce i będzie gotów do powtórnego użytku, przy innej okazji.

Wypożyczalnia sprzętu będzie działać jak biblioteka- jeśli jesteś stowarzyszony, to wszystko możesz wypożyczyć za darmo, użyć i odłożyć na miejsce.

Będą narzędzia proste, dostępne dla każdego i takie, których używanie wymaga przeszkolenia.

Makerspace i Hackerspace stanowiska do pracy mają przejrzyste zasady i kompletne wyposażenie, które pozwala na pełną dowolność w działaniach. Niczym nie skrępowana radość tworzenia!

Zobacz naszą Mapę Myślową Idei, a wszystko stanie się jasne.