SPOŁECZNOŚĆ JEST NAJWAŻNIEJSZA!

Jesteśmy stowarzyszeniem i nasze istnienie zależy tylko i wyłącznie od zaangażowania członków stowarzyszonych. Łączy nas pasja. To nasza praca pcha nas do celu, który wspólnie ustalamy. Wymiana doświadczeń i wzajemne wsparcie to klucz do naszego sukcesu. Jeśli chcesz, dołącz do stowarzyszenia- mile widziany jest każdy pasjonat, twórca, rzemieślnik, hobbysta. Praktyk i teoretyk. Ekspert lub amator. Młodszy i starszy. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć, pogłębić wiedzę albo przekazać swoje umiejętności innym zainteresowanym- to miejsce jest dla ciebie!

Jeśli jesteś zainteresowany, DOŁĄCZ DO NAS.

Gdy już dołączysz do stowarzyszenia otworzy się przed tobą możliwość decydowania o naszym losie, celach społeczności i sposobach ich realizacji, dostaniesz dostęp do naszych wewnętrznych kanałów komunikacji, infrastruktury i do wszystkich narzędzi, jakie wspólnie posiadamy i będziesz jedną/jednym z osób budujących nowe, wspaniałe miejsce na mapie Bydgoszczy.

Idea jest spójna, działania elastyczne.

Nasza społeczność ma jasno określone cele, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby modyfikować je w zależności od potrzeb stowarzyszonych. Każdy członek stowarzyszony ma głos w sprawach związanych ze stowarzyszeniem i sposobem jego działania. To, co będziemy robić w przyszłości zależy od naszych wspólnych decyzji.

Składka na wszystko

Podstawą istnienia Pracowni są członkowie, którzy składają się na funkcjonowanie wpłacając co miesiąc opłatę członkowską. Na dobry początek ustaliliśmy kwotę 55 zł.

Planujemy, aby po znalezieniu siedziby ta kwota wzrosła do 89 zł, lecz osoby które już teraz, na początkowym etapie rozwoju zapiszą się do stowarzyszenia, niezmiennie będą płacić jedynie 55 zł. Do końca świata.

Z uzbieranych pieniędzy opłacamy czynsz, media i wszelkie koszta stałe. To, co zostanie przeznaczymy na nowe narzędzia i sprzęty, które wybierzemy w drodze głosowania.

Najważniejsze jest to, że rachunkowość stowarzyszenia jest jawna i każdy ma wgląd w szczegóły. Wszystkie pieniądze, które uzbiera Stowarzyszenie Pracownia są dostępne dla stowarzyszonych wedle naszych potrzeb. Chcemy się złożyć na nowe maszyny? Nie wiemy na jakie? Głosujemy!

Tutaj, pod pozycją 22, znajdziesz dane stowarzyszenia.

Zobacz naszą Mapę Myślową Idei, a wszystko stanie się jasne.