Komputer dla seniora

Kiedy:
Październik 9, 2017@11:00 am – 3:00 pm
2017-10-09T11:00:00+02:00
2017-10-09T15:00:00+02:00
Gdzie:
Połczyńska 3
Bydgoszcz
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:

Warsztaty kierowane są do seniorów, którzy mają komputer i chcą nauczyć się go obsługiwać.
Jeśli zatem masz seniora w rodzinie, któremu ktoś dał w prezencie laptopa, a wnuczki nadal się nie zajęły sprawą i komputer leży w szufladzie, to powiedz mu o tych warsztatach!
Nie oczekujemy, że senior który nie potrafi kliknąć przycisku myszki zobaczy to wydarzenie na FB, dlatego prosimy o przekazanie informacji wraz z telefonem kontaktowym: 888 063 363. Dzwoniąc pod ten numer można dokonać rezerwacji miejsc.

GDZIE?
Dom Kultury „Bartosz”;
ul. Połczyńska 3, BDG

KIEDY?
Każdy poniedziałek,
grupa początkująca (P): 11:00-13:00;
grupa zaawansowana (Z): 13:00-15:00.

DLA KOGO?
W warsztatach może wziąć udział każda osoba w wieku powyżej 60 lat, jeśli tylko posiada komputer i chęci do nauki.
Grupa początkująca (P) zaczyna od zera, natomiast, żeby uczestniczyć w zajęciach w grupie (Z) czyli zaawansowanej należy umieć pisać na klawiaturze i wiedzieć do czego służy prawy klawisz myszki, a do czego lewy 😉

JAKI KOSZT?
Wstęp wolny.
Działamy charytatywnie na rzecz rozwoju Pracowni, jeśli chcecie nas wspomóc będzie ku temu okazja na zajęciach, lub teraz na patronite.pl/Pracownia

Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszcz

KTO PROWADZI?
Prowadzący posiada Europejski Certyfikat Kompetencji Informatycznych ECCC CS M3 na poziomie B

PROGRAM ZAJĘĆ:
Zajęcia podzielone są na 3 etapy:

Etap 1. Umiejętności podstawowe (P 8h) (Z 4h)
Wiedzy z zakresu podstaw obsługi komputera oraz korzystania z Internetu. Uczestnicy będą potrafili przetwarzać pliki oraz foldery, a także pracować z ikonami i oknami na ekranie komputera. Nabędą również umiejętności tworzenia prostych dokumentów, przeglądania stron internetowych i posługiwania się pocztą elektroniczną.

Etap 2. Wyszukiwanie informacji (P 10h) (Z 12h)
Uczestnicy nabędą wiedzę teoretyczną i umiejętności z zakresu: Wyszukiwanie informacji z szerokiego zakresu źródeł internetowych używając przeglądania i kluczowych technik wyszukiwania oraz zachowywanie informacji w użytecznym dla nich formacie.. Na tym etapie połączenia komunikacyjne, słowniki, przepisy, instrukcje obsługi, podręczniki, samouczki, hotele, sklepy internetowe, serwisy aukcyjne, mapy z całego świata będą już w zasięgu ręki każdego uczestnika. Każdy uczestnik osobiście wyszuka informacje dotyczące bydgoskiej karty seniora oraz koperty życia, dowie się czym zajmuje się stowarzyszenie Pracownia i będzie wiedział jak skorzystać z tych informacji.

Etap. 3. Uczestnictwo w internecie (P 6h) (Z 8h)
Etap ten daje umiejętność wykorzystania świata wirtualnego jako elementu niezbędnego by uczestnik stał się e-Obywatelem. Po zakończeniu kursu powinien potrafić realizować codziennie zadania, takie jak kupowanie płyt CD lub książek, płacenie rachunków, lub dokonywanie rezerwacji turystycznych. Uczestnik powinien potrafić uzyskać dostęp do różnorodnych serwisów informacyjnych i społecznościowych oraz realizować takie zadania jak: dowiadywanie się o nowych aktach prawnych, składanie podania o pracę, zapisanie na kurs, umawianie się na wizytę u lekarza albo uczestniczenie w forum dyskusyjnym. Uczestnik będzie posiadał wiedzę z zakresu zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu, i pozna sposoby na bezpieczne jego użytkowanie.

REZERWACJA MIEJSC:
888 063 363

Dodaj komentarz