Warsztaty Djebme

Kiedy:
Listopad 23, 2017@5:30 pm – 8:00 pm
2017-11-23T17:30:00+01:00
2017-11-23T20:00:00+01:00
Gdzie:
Dworcowa 82
Bydgoszcz
Koszty:
Bez opłat

Rytm płynie w krwi każdego od urodzenia, a bębny pomagają go tylko wydobyć. Od tysięcy lat wspólne granie na bębnach było najbardziej efektywnym działaniem scalającym i motywującym społeczności plemienne w niemalże wszystkich kulturach świata. Bębny DJEMBE to jeden z najstarszych instrumentów muzycznych wytwarzanych i używanych przez człowieka. Djembe pojawił się w Afryce Zachodniej w XIII wieku, stopniowo upowszechniając się na całym niemal kontynencie. Dziś jest to jeden z najbardziej znanych bębnów na świecie.
Gra na bębnach jest niebanalnym sposobem osiągnięcia stanu relaksu. Dzięki możliwości tworzenia muzyki, możemy lepiej poznać siebie, nabieramy przy tym sił do działania. Grając w grupie, uczymy się empatii, słuchania innych oraz własnego, pierwotnego rytmu.

GDZIE?
Młodzieżowy Dom Kultury nr 4, sala 5
Dworcowa 82, Bydgoszcz

KIEDY?
Każdy czwartek, g. 17:30.

DLA KOGO?
W warsztatach może wziąć udział każdy chętny, nieważne czy w swoim życiu przebębnił wiele rytmów, czy dopiero chce zacząć.

JAKI KOSZT?
Udział w zajęciach jest bezpłatny, natomiast naszym celem oprócz dobrej zabawy i dzielenia się umiejętnościami jest zbiórka pieniędzy na rozwój Pracowni. Czyli dajesz ile chcesz 😉

Zbiórka jest zgłoszona do MSWiA
SPRAWDŹ

KTO PROWADZI?
Zajęcia prowadzone są przez wieloletniego bębniarza, znawcę rytmów, skór, naciągów i kielichów. Człowieka, który prowadził przypuszczalnie pierwsze zajęcia z djembe w Bydgoszczy zanim to było modne.

Dodaj komentarz